‘Jemi shumë ulët’ – Del videoja e zhytjes së avionit ‘Boeing 737’ në Paqësor

Saturday, 20 July 2019 21:41

Një inxhinier i pranishëm në kabinën drejtuese të një avioni Boeing 373, ka arritur të filmojë me celularin e tij, sesi u zhyt në Oqanin Paqësor mjeti me 46 persona në bord, aksident që i kushtoi jetën një pasagjeri.

12 anëtarë të ekuipazhit dhe 34 pasagjerë mbijetuan në aksidentin e ‘Air Niugini’ të avioni Boeing 737. Ai u rrëzua 1.5 kilometra nga pista e uljes. Në video dëgjohet piloti i dytë duke thënë: ‘Jemi shumë ulët!’

Filmi në kabinë tregon pilotin dhe bashkëpilotin duke injoruar paralajmërimet e përsëritura nga instrumentet e avionit se avioni po ulej shumë duke u tërhequr vëmendjen që ta ngrinin sërish.

Varkat lokale dhe zhytësit e Marinës së SHBA-ve nxituan në vendin e ngjarjes për të ndihmuar në nxjerrjen e udhëtarëve, por një pasagjer ishte ende në bord kur aeroplani u zhyt në ujë.

Sipas hetuesve të aksidentit, një mjek konfirmoi se pasagjeri nuk e mbante rripin e sigurimit në kohën e rrëzimit u dëmtua në kokë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!