U dënua me burg të përjetshëm se vodhi 50 dollarë, lirohet pas 36 vitesh

Premte, 30 August 2019 21:50

Një gjykatës në Albama ka urdhëruar lirimin e një burri që u dënua me burgim të përjetshëm se vodhi 50.75 dollarë në një furrë buke.

Alvin Kennard mori dënimin e ashpër në fund të viteve 1970 për të penguar shkelësit e përsëritur.

Avokatja e tij, Carla Crowder, tha se ai ishte emocionuar që ju dha mundësia të dalë nga burgu.

Gjithashtu shtoi se 58-vjeçari dëshiron të fillojë sërish punën si marangoz.

Në 1983, kur ishte vetëm 22 vjeç, Kennard grabiti një furrë furre me thikë.

Megjithëse nuk pati të lënduar, ai u dënua me burgim të përjetshëm pa kusht.

Ai kishte shkelur një ligj të quajtur Habitual Felony Offender Act. Tani ky ligj është ndryshuar duke dhënë mundësinë e lirimit me kusht.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!