Një veprim i pamenduar mirë i një nëne në Brazil e cila e maskoi djalin e saj si skllav dhe…
Nata e Shtrigave më 31 tetor, në shumicën e vendeve, festohet si Halloween. Ndërsa kisha e ka karakterizuar këtë praktikë…
Robotët policë janë tashmë realitet. Në rrugët e 16 shtëteve amerikane qarkullon tashmë inteligjenca artificial, që ndryshe nga njerëzit, duket…
Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen…
Ai ishte kamion i një brigadë zjarri dhe tani është kthyer në një hotel për dy persona ku për një…
Ian Diaz thotë se disa mund ta kosiderojnë si njeriun më me fat në botë, por thotë se të kesh…
Ajo ishte vetëm një adoleshente dhe martesa ishte një rrugëtim i vështirë, burri i saj e keqtrajtonte sa herë që…
India po bëhet gati të zbulojë për publikun atë që do të jetë statuja më e lartë në botë. Statuja…
Është martuar aktori i njohur për rolin e ‘The Mountain’ në ‘Game of Thrones’. Ylli i serialit “Game of Thrones”,…
E vërtet që thënia ‘gjithçka ka në deti’ është e qëlluar e madje për shumë arsye. Po ta shikoni videon…
Riçard Kuklinski, ishte një nga killerat më të mëdhenj që kanë punuar për mafian. Duke mos qenë italian, ai nuk…
Një shtetas turk është në probleme me ligjin, për shpërdorimin e linjës së emergjencës së policisë. Ai telefonoi policinë 45.000…

Lajmet e fundit

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Politikë

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike, e cila e akuzon forcën e re të ish-nënkryetarit të...

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Kulturë

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që i ndjekin ato. Fushat janë të ndryshme ku këto të...

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Aktualitet

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një foto të gjëndjes së rrugës nacionale Burrel Dibër. Berisha nuk ka bërë komente por është mjaftuar me foton e cila në të vërtetë tregon shumë. Aty duket...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!