Gjykatësja e Gjykatës së Lartë të SHBA-së, Ruth Bader Ginsburg ka thyer tre brinjë pasi u rrëzua të mërkurën. Rrëzimi…
Një hero i luftës në Londër është goditur nga hajdutët vetëm për një televizor 10 dollarësh. Veteran Peter Gouldstone, 98…
Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket…
  Një yll i Instagramit po refuzon të ketë një operacion për të korrigjuar kurbën 80 gradë në shpinë të…
Një burrë që përfundoi në koma pas një aksidenti me makinë në lindje të Kinës u zgjua pas 12 vjetësh.…
Pa pasur drejtues, me 4 lokomotiva dhe 268 vagonë të transportuar një tren mallrash i ngarkuar me xehoror hekuri ,…
  Njerëzit që kanë një diplomë ose kualifikim pasuniversitar kanë më shumë gjasa të kenë një numër më të lartë…
Arkeologët në Meksikë kanë zbuluar një tunel misterioz dhe një dhomë nën Piramidën e Hënës në qytetin e lashtë të…
Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
Banorët e një fshati të vogël në Francë ishin dëshmitarë të një “spektakli”, që u dhuruan qindra mijëra zogj që…
Ka hite, e njëkohësisht ka këngë që bëhen të tilla vetëm pasi përpunohen sërish. Pikërisht historia ka treguar se versionet…
Kanë kaluar 106 vjet që kur anija origjinale e Titanik u mbyt në ujërat e oqeanit Atlantik por gjithsesi madhështia…

Lajmet e fundit

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Politikë

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike, e cila e akuzon forcën e re të ish-nënkryetarit të...

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Kulturë

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që i ndjekin ato. Fushat janë të ndryshme ku këto të...

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Aktualitet

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një foto të gjëndjes së rrugës nacionale Burrel Dibër. Berisha nuk ka bërë komente por është mjaftuar me foton e cila në të vërtetë tregon shumë. Aty duket...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!