Njihuni me risinë e fundit të Instagram-it

Premte, 04 October 2019 09:03

Facebook-u ka lançuar një aplikacion të ri për Instagram-in dhe ndoshta është ajo që po prisnit. Aplikacioni quhet “Threads” dhe konsiston në shkëmbim mesazhesh dhe fotosh mes jush dhe miqve që keni në listën e “Close Friends”.

Duke filluar që sot, risia është e aksesueshme në të dy platformat, iOS dhe Android. Ky program është dizenjuar duke patur si objektiv kryesor privatësinë. Me pak fjalë është një hapësirë që i dedikohet komunikimit vetëm me njerëzit me të cilët flisni më shumë në Instagram.

Është diçka edhe më e mirë se opsioni Close Friend, i cili që prej nëntorit të 2018-ës lejon përdoruesit të ndajnë Instastory vetëm me njerëzit që ata duan.

Përveç mesazheve, fotove dhe videove, Threads ju jep mundësinë e vendosjes së një statusi. Kështu, miqtë më të ngushtë do ta dinë  që jeni duke karikuar telefonin, që po ngisni makinën apo që s’flisni dot sepse ndodheni në punë.

Përsa i përket komunikimit me mesazhe, do të funksionojë siç ka qenë deri më tani në Instagram, përmes Instagram Direct.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!