Balliu: Rama ka sjellje private me shtetin, PS duhet të reagojë kur një hajdut e merr peng për herë të dytë

Saturday, 13 Prill 2019 19:20

Ne emisionin  ne oranews lidhur me protestën e opozitës botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55 neës.al Fahri Balliu  , ka deklaruar se ka rene shteti, menyra e te berit politike, eshte rrezuar gjithcka dri tek administrata. "Kemi korrupsion rekord dhen askush nuk jep sqarim nuk mbajne pergjegjsi. Mori drejtesine shpiku vettingun si ufte kunder drejtesse per te trembur gjyqtare e prokurore.

Menyra e ketij njeriu per te bere shtet eshte vetem vjedhja e krimi. Rama le ta beje strucin por ai e di qe struci ne fund haet I teri dhe I mbetet vetem koka ne rere. Po te shohesh rastin e vjedhjes se rinasit . Si ishte hyrja e ushtrise ne Rinas. Kjo e futje e atyre ushtareve ne Rinas nuk zgjidh asgje. Nuk mund tia zgjidhi ushtria hallin qe kujt ia ka dhene me koncesion aeroportin,  ciles firme dhe faktin qe eshte personalisht I lidhur vete me ate firme.  Ai gjest eshte per te fshehur kalbezimin dhe kapitullimin total te shtetit.  Me kane thene disa miq te huaj qe kam qene ne kontakt ate dite te ngjarjes se Rinasit. Me cfare baze shteterore ishte I vendosur flamuri kinez ne te vetmin aeroport kombetar . . Se eshte eshte antishtet dhe kur  del jashte shtetit del per te vjedhur dhe kur kthehet do te shohi vetem rezultatet e vjedhjes. Trajtimi I shtetit ne kete forme te ulet mund ta beje vetem ky  Per cdo dalje jashte te kryeministrit dhe per cdo delegacion qe ai udheheq jepet deklarate per shtyp e zedhenesit te qeverise dhe jepet qellimi I vizites. Ky hyn e del me benevreke neper aeroporte pa thene asgje. Ky njeri ka sjellje private me shtetin , me sektin e tij rilindje, dhe vete rilindja eshte nje apendiks I PS dhe e ka marre peng e perdhunuar PS por ndoshta dhe mira ia bense sillen si dele qe  presin rradhen per ne thertoren e rames.  Nga kjo pikpamje jam me Ramen se ajo eshte nje parti pa personalitet dhe pa integritet dhe nuk jane ne gjedhje te ngrihen kunder nje hajdut e kriminel e merr peng per here te dyte.

Nje here Enver  Hoxha e tani Edi Rama". 

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 21:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!