VOA nuk jep intervistën e Palmer

Saturday, 08 June 2019 20:02

Media e Departamentit të Shtetit Zëri i Amerikës për habinë u shumëkujt, në edicionin shqip nuk ka transmetuar apo cituar asnjë pjesë të intervistës së zyrtarit të lartë të DASH, Mathew Palmer, dhënë një gazetari të qeverisë Rama, ku vetëm pak orë para protestës ka shantazhuar opozitën me një gjuhë të pa përdorur më parë.

A ishte ajo intervistë vetëm për konsum të brendshëm apo Palmer ka thënë më tepër se është i autorizuar, kjo mbetet për tu parë.

E sigurtë është Edi Ramës i është thënë që çfarë do që të ndodhë më 30 Qershor, Bashës dhe Kryemadhit nuk ju pezullojmë vizën, pasi SHBA-të janë të detyruara të mbajnë një urë komunikimi me opozitën shqiptare.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!