Sfida e kryebashkiakut të Kavajës për turizmin

E mërkurë, 06 June 2018 21:40

Kryebashkiaku u Kavajës, Isa Sakja i ftuar në "Arena" në Ora News, tha se këtë vit pret një numër më të lartë turistësh, duke theksuar se ka prenotime edhe nga suedezët.

Sakja: Kavaja dhe jo vetëm Kavaja është para një basti të madh. Presim një numër të madh turistësh. Kemi këtë vit edhe nga Suedia. Në Kavajë vetëm këtë vit kemi pasur investime shumë serioze që konkurrojnë me hotelet më të mira në Evropë. Kjo duhet të përgjigjet edhe me investime nga pushteti lokal dhe qendror. Ka investime, por janë të ulëta. Ne jemi përpjekur që 70 për qind të buxhetit të Kavajës ta orientojmë drejt turizmit, por aktualisht është shumë pak.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!