Raketat e SHBA, Francës dhe Britanisë sulmojnë Sirinë, Meta mbështet operacionin

Saturday, 14 Prill 2018 10:26

Disa orë pasi SHBA, Franca dhe Britania lëshuan raketa drejt Sirisë kundër regjimit të Asaditi, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Shqipëria.

Bëhet fjalë për kreun e Shtetit, Ilir Meta, i cili përmes një reagimi për mediat, thotë se mbështet sulmet që aleatët kanë ndërmarrë kundër regjimit kriminal të Sirisë.

“Mbështesim ndërhyrjen ushtarake te SHBA, Francës e Britanisë ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit.

Jemi ne krah te aleateve tanë dhe mbështesim vendosmërinë e Presidentit Trump ne mbrojtje te jetëve te njerëzve, te te drejtave te njeriut dhe te çdo veprimi i cili jo vetëm ndëshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten.”, -thuhet në reagimin që ka bërë Presidenca në emër të Metës. /55News.al/

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 10:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!