Andi Bushati: Pse opozita vlen më shumë në rrugë se në Kuvend

E Enjte, 23 May 2019 22:13

“Një opozitë është në Parlament, hedh tymuese po këta e zgjedhin kryeprokuroren me votat e tyre, a shërben kjo opozitë që s’bën dot asgjë teksa teatri prishet? Qeëndron prapë atje dhe dalin përgjimet por prokurorja s’bën dot asgjë. Pra, këtu vjen momenti kur duhet bërë diçka që opinioni të tronditet. Opozita vlen më shumë në rrugë se në Parlament se kemi një moment kur duke qënë atje opozita pothuajse është asgjësuar. Gjithmonë kur bëjmë vizatimin e opozitës nuk është ëngjëllore përballë një pushteti djall, pra është një opozitë që s’ka ditur të reformohet, të shkëputetet nga berishizmi. Por nga ana tjetër, Rama po shfrytëzon të gjitha këto mangësi . Një lëvizje radikale e opozitës e detyron dhe mund ta vërë pushtetin me shpatulla pas murit”,- tha Bushati.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!