“Me çdo çmim kundër Ramës, ditët deri në 30 qershor do jenë të vështira”

E Enjte, 23 May 2019 23:29

Në këtë përballje Edi Rama ka zero shans për ta fituar. Për opozitën kjo është betejë vendimtare për të kthyer votën, me të gjitha mjetet e mos bindjes civile. Është një mision që s’duhet të ishte kurrë, po i imponuar. Nëse s’ka marrëveshje beteja është shumë e ashpër. Secila do të jetë taktika, nuk e di, por nuk do të ketë zgjedhje. Nuk di asnjë skenar. Do përpunohen javën e fundit”.

Ish-kryeministri Sali Berisha insiston se me Edi Ramën nuk ka zgjedhje dhe opozita nuk ulet në dialog, nëse ai nuk largohet nga posti. Akuza që bën Berisha është se Rama sipas tij ka zgjedhur 30 qershorin për të varrosur pluralizmin.

“Është i etur në mënyrë paranojake për pushtet”, tha Berisha, ndërsa theksoi se ditët para 30 qershorit do të jenë të vështira.

“Opozita është në këmbë, nuk e përmban dot një zemërim të fuqisë në rritje. Rruga për zgjedhje të lira do hapet me çdo çmim”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!