Ademi: Në Shkodër nuk funksionon asnjë KZAZ

Hënë, 24 June 2019 21:35

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi e ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se në Shkodër asnjë KZAZ nuk ka funksionuar.

Zheji: Ato materialet zgjedhore që kanë ardhur do të rrinë të paketuara, apo do të shqepen?

Ademi: Në Shkodër asnjëra nga KZAZ-të nuk ka funksionuar asnjë ditë. Në njërën nga KZAZ-të asnjëherë nuk është mbledhur një trupë e tillë, ish-KZAZ-ja. Kanë filluar të mblidhen në dy të tjera, në mënyrë të paautorizuar. Sepse unë kam pasur një komunikim me shkrim duke e bërë me dije qëndrimin administrativ kundrejt një procesi farsë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!