Marshimi epik i qëndrestarëve të Unazës së re drejt protestës madhështore të opozitës

Tuesday, 09 July 2019 09:52

Të pamposhtur prej më shumë se 8 muajsh dhe çdo ditë e më shumë bëhen edhe më të fortë, edhe më shumë në radhët e tyre.

Këta janë heronjtë e demokracisë shqiptare. Ata që me qëndresën e tyre kanë dhënë shembullin se si shqiptarët duhet të sillen me çdo tiran dhe shkelës të të drejtave të tyre. Ata janë protestuesit e Unazës së Re, mbrojtësit e shtëpive të tyre, mbrojtësit e familjeve të tyre, mbrojtësit e dinjitetit të tyre.

Në këtë fotogaleri që ne po publikojmë janë banorët e Unazës së Re, të cilët kanë marshuar dje në mënyrë epike drejt protestës madhështore të opozitës, e organizuar para Kryeministrisë, për të kërkuar largimin Edi Ramën.

Ajo që ka ndodhur këto 8 muaj tek Unaza e Re do të mbahet mend prej gjeneratash. Banorët atje do të mbeten në memorie si qendrestarë që hynë në historinë e demokracisë shqiptare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Skandali, serbët e Crvena Zvezdës do të luajnë në Kosovë!

Sport

Skandali, serbët e Crvena Zvezdës do të luajnë në Kosovë!

Crvena Zvezda do të luajë në Mitrovicë një nga ndeshjet e vlefshme për Kupën e Serbisë, pasi shorti e ka vënë përballë FK Trepçës, klubit të serbëve të Mitrovicës, që...

Incident në det, varkat koreanoveriore hapin zjarr ndaj marinës ruse

Globi

Incident në det, varkat koreanoveriore hapin zjarr ndaj marinës ruse

Rojet bregdetare ruse bëjnë me dije se kanë ndaluar 2 varka koreanoveriore në ujërat territoriale në Detin e Japonisë pasi një prej tyre hapi zjarr ndaj patrullës ruse. Sipas shërbimeve të...

Vasili: Skandali me stadiumin “Qemal Stafa”

Politikë

Vasili: Skandali me stadiumin “Qemal Stafa”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e cilëson skandal rikonstruksionin e stadiumit “Qemal Stafa”. Në një reagim në Fabook, Vasili shprehet se nga 20 mijë vende që ishte hapësira e stadiumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!