Ironia: Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç “duke ngrënë” Kosovën

E Enjte, 11 July 2019 10:56

Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka goditur sërish me një nga karikaturat e tij të fundit. Kësaj herë ka sjellë Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, Presindetin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të cilët janë ulur në një tryezë ngrënieje dhe po “hanë” Kosovën.

Në karikaturën e mëposhtme të titulluar “Babëzi Ballkanike”, Vuçiç e Thaçi shfaqen “duke ngrënë” territorin e Kosovës, kurse Edi Rama i duartroket.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!