Lista e familjarëve të Ulsi Manjës të punësuar në shtet

Hënë, 09 September 2019 20:00

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar punësimet e të afërmeve, që sipas tij ka kryer Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja pasi ka marrë postin e deputetit.

Ai rendit të gjitha vendet dhe institucionet ku punojnë njerëzit e afërt e Manjës, ndërsa shprehet me ironi duke thënë “rroftë reforma” e kryeministrit, Edi Rama. Sipas Jamarbër Malltezit, kjo është arsyeja se pse fëmijët e shqiptarëve zgjedhin të largohen një orë e më parë nga Shqipëria.

Të punësuarti e Ulsi Manes nga familja e tije, pasi është bërë deputet

1. Drejtori Shendetit Publik Dibër
Hasan Manja, i vëllai

2. Në Drejtorinë e Shendetit Publik Dibër
Roza Manja, nusja e Hasanit

Në OSHE Dibër
Fari Manja, i vëllai

4. Drejtoria e Pyjores Dibër
Klodian Manja, djali i vëllait

5. Spitali Peshkopi
Ornela Manja, nusja e Klodianit

6. Drejtori i Trajtimit të Studentëve tek Teknologjiku
Shaziman Manja, i vëllai

7. Nëndrejtoresh shkolle në Laprakë
Marjeta Manja nusja e vëllait
Albgazi SHA
Mira Manja, e shoqja ekonomiste
9. Drejtor i Hetimit Tatimore te Republikës
Ardian Shehu, dhëndri i vëllait ( i kapur ne flagrance nga pergjimet e prokurorise Durrës në rrugë procedurjale dhe për shkak të influencës e ndërhyrjeve të Ulsiut vazhdon detyren dhe pse duhet të jetë në burg.
10. Kthimi dhe kompensimi i pronave
Emri Manja, djali i vëllait
11. INUKU Tiranë
Florian Elezi, djali i motrës
Aviacioni civil
Qerim Manja, djali i vëllait.
Në Bashkinë Tiranë punësuar
Pranvera Manja, goca e vëllait të deputetit dhe nusja e Ardian Shehut drejtorit te hetimit tatimore.

Pasuria

Shtëpi tek Zogu i Zi
Shtëpi plazhi në Durrës
Makinë foristradë e tipit ML Benz Mercedez e blerë vitin e fundit 35.000 Euro. Kjo për deputetin që deklarohej se ishte i vetmi pa makineë. Aksioner në ndërtimin e një hidricentrali në fshatin e Ulsiut në Duhashisht të Dibrës, pikërisht në zonën e deputetit Ulsi Manja. Aksioner janë: Bert Çupi nga Burreli, Paulin Rajta ish drejtor i Aluiznit Tiranë dhe Flamur Ndreka që përdor lekët e Ulsiut, është shofer i tij për të cilin po të verifikohet thuhet se është dënuar disa herë për grabitje e vjedhje në Itali. Është nga Gryk Noka e Dibrës dhe banon në Tiranë.

Screenshot_3.jpg

Modifikuar më Hënë, 09 September 2019 20:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!