Ministri gjerman ia thotë në sy Ramës: Duhet të bëni shumë më tepër

Premte, 11 May 2018 18:30

Ministri gjerman për Europën, në Zyrën Federale për Punë të Jashtme, Michael Roth, ndodhet në Shqipëri, ku është takuar me kryeministrin Edi Rama.

Pas takimit, ai ka shkruar në profilin e tij në Twitter, se duhet bërë shumë më tepër nga se çfarë është bërë deri tani nga qeveria.

“Një takim shumë i mirë me Kryeministrin Rama. Përpjekjet për ecurinë e reformave të qeverisë po ecin mirë. Megjithatë duhet bërë shumë më tepër. Le të vazhdojmë. Mund të mbështeteni te ne”, shkroi në “Twitter” Roth.

I dërguari i Merkel, do të takohet edhe me kreun PD-së Lulzim Bashën, ndërsa ditën e nesërme do pritet nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!