Për deputetët e mazhorancës nuk ka asnjë fjalor fyes të përdorur nga kryeministri Edi Rama në seancën e javës së…
Deputetja socialiste e Kukësit heshti për ditë me radhë në lidhje me zemërimin e banorëve të zonës së saj mbi…
Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka qenë në zonat e saj elektorale ku ka takuar banorët e bizneseve. Pampuri…
Ka përfunduar mbledhja e opozitës në selinë e Partisë Demokratike. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se opozita do të…
Byroja e Kuvendit rrëzoi kërkesën e LSI-së për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, referuar fjalëve fyese të tij…
Deputetja e PD, Albana Vokshi tha se Shqipëria ka hyrë në stinën e protestave. Për mediat, deputetja demorkate theksoi se ky…
Kryeministri Edi Rama i quan vandalë kuksianët që reaguan kundër varfërisë dhe shtrëngimit që qeveria po u bën me shtimin…
Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka reagur nëpërmjet një statusi në Facebook ditën e sotme duke u shprehur se Rama…
Sekretari i Përgjithëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, i ftuar në News 24 ka folur rreth protestës së sotme dhe…
Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fonde organizatat…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale komunikimin online të Edi Ramës me lumjanët. Postimi i…
Pavarësisht peticionit të dërguar Parlamentit nga një grup organizatash të Shoqërisë Civile, të cilat kishin mbështetur fort kandidaturën e Olimbo…

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!