Saimir Tahiri ka dorëzuar paraditen e kësaj të enjte mandatin e deputetit. Tahiri u zgjodh deputet nga PS në qarkun…
Zëri i Amerikës ka raportuar lidhur me heqjen dorë nga mandati i deputetit ditën e sotme nga ish-ministri i Brendshëm,…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili  e ka akuzuar qeverinë dhe Kryeministrin që e kanë manipuluar raportin e…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar hapur se largimi i Edi Ramës nga qeverisja është shpëtim për vendin por…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, nëpërmjet një deklarate të mbajtur për…
Deputeti i LSI-së, Luan Rama, në fjalën e tij në Kuvend, duke replikuar me Kryeministrin u shpreh se në raportin…
Spartak Braho, ish-deputet i LSI-së mund të rikthehet në parlament. Sot deputeti dhe ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dorëzoi mandatin…
Ditën e sotme, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahir doli në media, ku bëri me dije se do të linte mandatin,…
Deputeti i Bundestagut gjerman, Florian Hahn anulon vizitën në Tiranë. Siç bëhet me dij, teksa po mbante një konferencë për…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat jashtë sallës së parlamentit, ku tha se dorëzimi i mandatit të…
Ajo se flet në media prej kohësh duket se është realitet më në fund. Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i…
Ka treguar më së miri se ka ende dobësi dhe dashuri për modelin me të cilin e la Policinë e…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!