8 Marsi ndryshe i Vera Grabockës dhe Lindita Theodhorit, “vajzat” në prag të 70-ave që s’e njohin pensionin

Saturday, 09 Mars 2019 19:05

Regjisorja Vera Grabocka dhe këngëtarja Lindita Theodhori janë në prag të 70-ave, por nuk e njohin as plakjen dhe as pensionin.

Ato joshin jo pak me stilin e jetës aktive si vajza në kulmin e rinisë, veshjet “street style”, duke filluar nga minifundet, pantallonat e shkurtra, streçet, veshjet lëkurë apo xhinset e grisura.

Ishte Lindita ajo që bëri postimin e saj për 8 Mars me një veshje të tillë dhe nuk munguan komplimentet e ndjekësve. Shumë prej tyre pyesnin në rrjete sociale me habi: Seriozisht e ka kjo “vajzë” që po bën 70 vjeç?

Duket se rinia asaj dhe Verës i buron nga shpirti, aq sa mund të sfidojnë edhe 20-vjeçaret, përsa i përket elegancës dhe veshjeve “stil”, edhe pse për disa në Shqipëri mund të duket stili i tyre i ekzagjeruar për moshën që kanë.

Regjisorja e shumë spektakleve të suksesshëm dhe aktualisht e programit “Në kurthin e Piter Pan” nuk ka lidhje fare me moshataret e saj, pasi për të fjala “pension” nuk ekziston.

Energjike, elegante, e tonifikuar dhe gjithmonë në lëvizje, aq sa kur fotografohet pranë artistëve të rinj, nuk bën asnjë dallim në moshë. Përveç genit të mirë, duket se dhe vrapi i përditshëm nga Liqeni e bën Verën të ketë një trup të tonifikuar, që duket nga veshjet e saj të ngushta.

E njëjta gjë ndodh dhe me këngëtaren e njohur të viteve ‘70, Lindita Theodhorin. Artistja që vitin tjetër bën 70, u bë e njohur me këngën “Ua, Kafe Flora burra plot”, ndaj mund të themi se po i shijon njësoj të dy kohët.

Por e bukura është që në luftë me kohën ajo fiton, pasi e shohim që ka mbetur e re, moderne e sensuale, aq sa të surprizon vërtet! Përsa i përket stilit të veshjes ajo duket edhe më e guximshme, pasi vesh fustane ekstremisht të shkurtër, pantallona lëkurë apo xhinse të grisura.

Pavarësisht viteve mbi supe, ajo ka mundur t’i bëjë bisht kohës që kalon me veshjet e saj përderisa ka trup të mirë. Ndoshta jeta në emigracion prej 17 vitesh e ka bërë atë të jetë e lirë e mendjehapur, duke i ekspozuar deri në fund këmbët e saj të bukura.

Ashtu si Lindita si nënë e dy djemve, edhe Vera si nënë e një vajze, tashmë janë bërë gjyshe, por vetëm si të tilla nuk duken. Panorama

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Emrat/ 6 kandidatë për Gjykatën Kushtetuese

Aktualitet

Emrat/ 6 kandidatë për Gjykatën Kushtetuese

6 kandidatë kanë paraqitur interes dhe kanë aplikuar për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese pas rihapjes së garës nga Kuvendi me 21 gusht të këtij viti. Prej tyre do të përzgjidhet vetëm...

Spahiu: Edhe me kodin e ri zgjedhor nëse dalin sërish përgjime, nuk do ti njohim zgjedhjet

Politikë

Spahiu: Edhe me kodin e ri zgjedhor nëse dalin sërish përgjime, nuk do ti njohim zgjedhjet

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu në një intervistë për Ora News konfirmoi se nëse nga qeveria do të ketë një propozim serioz për zgjidhjen e krizës, opozita...

Grupi i famshëm i vajzave bashkohet, së shpejti me një super surprizë për fansat (FOTO)

Show-biz

Grupi i famshëm i vajzave bashkohet, së shpejti me një super surprizë për fansat (FOTO)

Grupi i famshëm muzikor, “Pussycat Dolls”, do të ribashkohet dhe do të ketë një surprizë të madhe për publikun. Pas 10-vitesh të ndara, vajzat e hitit “Don’t Cha”, do të mbajnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!