Dua Lipa dhe Bebe Rexha në garë për të njëjtin çmim

E mërkurë, 24 July 2019 08:28

Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë shënuar edhe një sukses në karrierë.

Dua Lipa ka njoftuar fansat e saj se është nominuar në një kategori në eventin muzikor “MTV Video Music Awards”.

Ajo u nominua në kategorinë “Best Dance” me këngën “Electricity”, të cilën e ka realizuar në bashkëpunim me Silk City.

Po në këtë kategori është nominuar edhe një tjetër shqiptare, bëhet fjala për Bebe Rexhën, e cila u nominua me këngën “Call You Mine” në bashkëpunim me The Chansmokers.

Mbetet të shihet nëse dy artistet e njohura shqiptare do të arrijnë të triumfojnë në këtë kategori në eventin prestigjioz të industrisë së muzikës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!