NJË TJETËR INFARKT NË BOTËN E FUTBOLLIT/ ISH-MESFUSHORI I ÇELSIT NË LUFTË PËR JETËN

Diel, 01 Prill 2018 11:39

Një goditje tjetër nga infarkti në botën e futbollit. Këtë herë bëhet fjalë për një ish lojtar të përfaqësueses angleze. Është pikërisht Rei Wilkins i cili pësoi një infarkt dhe tashmë po lufton për jetën.

Ish-mesfushori kombëtares që ka zhvilluar 84 ndeshje dhe madje në disa prej tyre kapiten, nuk ndodhet në një gjendje të mirë. Këtë e raportoi për “Daily Mirror” bashkëshortja e tij. Wilkins ka zhvilluar një karrierë në nivele shumë të larta. Ai ka qenë pjesë e disa prej klubeve më të mira sic janë Çelsi dhe Mançester Junajtid përpara se të transferohej te Milani, ku u bë edhe më i famshëm.

Ai qëndroj aty për 3 sezone dhe zhvilloj gjithsej 105 ndeshje, duke realizuar edhe 3 gola. Wilkins provoj të luante edhe me PSG, QPR, Kristal Palas dhe Leiton Oriente. Pasi i dha fund të qënurit protagonist në fushën e blertë ai mbajti rolin e asistentit të Vialit dhe më pas të Ançelotit te Çelsi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!