Mbyllen hetimet për Astorin, dy mjekë nën akuzë

E mërkurë, 13 Mars 2019 11:49

Prokuroria e Firences ka mbyllur hetimet për vdekjen një vit më parë të kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, ngjarje që ndodhi më 4 mars në një dhomë hoteli në Udine, ku skuadra vjollcë ishte akomoduar për takimin me friulanët.

Prokuroria akuzon për vrasje pa dashje dy mjekët që lëshuan certifikatat e aftësisë për të ushtruar sport mes viteve 2014 dhe 2017, përkatësisht mjekun sportiv të Cagliarit, Francesco Stagno dhe kolegun e tij nga Firence, Giorgio Galanti.

Në një pozitë më të vështirë është Stagno, që akuzohet se nuk ka marrë parasysh problemet e shfaqura nga Astori gjatë testeve mjekësore, duke mos u paraqitur në certifikatën për aftësinë e tij sportive.

Të njëjtat akuza rëndojnë edhe mbi Galantin, që nuk ka pasqyruar aritmitë kardiake në certifikatën lëshuar për Astorin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!