VIDEO/ Heroi i Liverpulit, një 14-vjeçar gjeti pikën e dobët të Barcelonës

E mërkurë, 08 May 2019 19:26

Një nga golat i cili ka marrë më shumë vëmendje në mbrëmjen e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Barcelonës, ishte goli i katërt për të kuqtë. Pikërisht goli vendimtar që kualifikoi ekipin, lindi nga një veprim i zgjuar i mbrojtësit Arnold, i cili gjeti të përgjumur mbrojtjen katalanasve duke pasur nga goditja e këndit te sulmuesi Origi, që mposhti Ter Shtegen.

Mirëpo, një meritë dhe kontribut të jashtëzakonshëm në këtë gol ka pasur edhe djaloshi që mblidhte topat pas vijës fundore. Në atë moment për të mos vonuar lojën pasi Liverpuli po nxitonte për të shënuar golin e kualifikimit, djaloshi i pasoi me shpejtësi një top te Arnold, ndërsa i foli edhe lojtarit të Barcelonës për të larguar topin nga fusha në mënyrë që të riniste loja. Rezultati ishte maksimal pasi, të kuqtë e luajtën aksionin me shpejtësi duke zënë në befasi blaugranët.

E gjithë kjo nuk ishte e rastësishme pasi mbledhësit e topave kishin marrë porosinë që të fusnin sa më shpejt topat në lojë për të favorizuar Liverpulin, që duhet të shfrytëzonte për të realizuar përmbysjen, e cila në fund u arrit falë edhe djaloshit 14-vjeçar.

 

Modifikuar më E mërkurë, 08 May 2019 19:28

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!