Harrojeni Pogba, Juventus arrin akordin me yllin e Seria A

Tuesday, 21 May 2019 21:48

Të gjithë prisnin akordin me Paul Pogba, por duket se Juventus synon firmën me një tjetër mesfushor cilësor.

Bëhet fjalë për yllin serb të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, me "Sky Sport Italia" dhe "Goal.com" që shkojnë akoma dhe më shumë. Ata konfirmojnë akordin mes klubit bardhezi dhe mesfushorit dhe detaji i fundit për të bashkuar palët është akordi me klubin e Lazios.

Bardhezinjtë duhet të negociojnë me presidentin e Lazios, Claudio Lotito, i cili nuk preferon ta lëshojë serbin për një shifër më të ulët se 100 milionë euro.Megjithatë, sipas ekspertit të merkatos, Pedulla, akordi me bardhekaltërit mund të arrihet edhe për shifrën e 90 milionë eurove.

24 vjeçari ishte shumë larg pritshmërive në fund të sezonit, por në kohën që Lazio kishte nevojë për të, ai shpërtheu, duke shënuar në finalen e Kupës së Italisë, të fituar më pas ndaj Atalantës dhe u kurorëzuar si mesfushori më i mirë në Seria A.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!