Klasifikimi i klubeve më të pasura në botë, kryeson Reali

E mërkurë, 29 May 2019 12:18

Pavarësisht se rezultatet në fushë nuk janë të duhura, Reali i Madridit nuk ka konkurrentë jashtë saj. Nga studimi i bërë nga KPMG që përdor algoritmet për të ardhurat në aspektin ekonomik, rritjen në rrjetet sociale, vlerën e skuadrës, të drejtat televizive, skuadra madrilene është e para në botë dhe vlen 3 miliard euro.

Në vendin e dytë renditet Mançester Junajtid, ndërsa Bajerni i treti. Lajmi interesant është Interi, i cili është klubi që ka pësuar rritjen më të madhe krahasuar me një vit më parë. Skuadra zikaltër kushton 41% më shumë sesa një vit  më parë dhe aktualisht kap shifrën 692 milionë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!