Buffon rikthehet tek Juventusi

E Enjte, 04 July 2019 12:39

Portieri legjendar italian, Gianluigi Buffon, po planifikon kthimin në Seria A pikërisht aty ku zhvilloi thuajse tërë karrierën e tij dhe u bë i njohur.

Sipas mediave italine Gianluigi do të nënshkruaj kontratë një vjeçare me “Zonjën e vjetër”. Buffon ka njoftuar se do të largohet nga Parisi, pasi refuzoi një zgjatje të kontratës.

41-vjeçari u largua nga skuadra e Juventus në qershor të 2018 pas 17 viteve në klubin italian. Ai do të jetë zëvendësues i polakut Szczesny, por do të jetë edhe një nga ndihmësit e trajnerit Mauricio Sarri, në motivimin e lojtarëve biankonerë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!