Hysaj tashmë edhe në planet e Schalke-04

E mërkurë, 03 July 2019 22:01

Anësori shkodran që ka vuajtur për të gjetur hapësira loje te Napoli në sezonin e fundit, dhe praktikisht është jashtë planeve për të ardhmen, ka shtuar kampionatin gjerman mes preferencave.

Elseid Hysaj ka një kontratë e cila e lidh me Napolin deri në vitin 2021 por skuadra italiane po mendon të përfitojë sa më shumë nga shitja e shqiptarit, që nuk llogaritet më në formacionin e trajnerit Anceloti.

Atletiko e Madridit vazhdon të jetë skuadra favorite për të firmosur me Elseid Hysajn, pasi po rinovon totalisht prapavijën dhe sheh te shqiptari një garanci për të ardhmen.

 

Por vlera që kërkon Napoli, të paktën 22 milionë Euro, ka bërë që bisedimet të ngecin prej javësh. Skuadra jugore e bleu Elseid Hysajn për vetëm 5 milionë Euro nga Empoli, dhe tani kërkon të paktën 4 fishin.

Ndërkohë Shalke ka blerë më herët këtë verë mbrojtësin e djathtë Xhonxho Keni nga Everton, por kërkon të shtojë eksperiencë në prapavijë, dicka që do t’ia garantonte Hysaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!