Ilir Daja gati për Skënderbeun

E mërkurë, 07 August 2019 10:36

Skënderbeu pritet ta fillojë sezonin e ri në Super Ligë pas akordit që arriti presidenti i klubit, Ardian Takaj me FSHF. Në krye të bardhekuqëve mund të jetë një emër jo pak i njohur për korçarët si Ilir Daja.

Në fund të sezonit të kaluar emri i teknikut tiranas ishte i pari në listën e Skënderbeut por për shkak të problemeve me FIFA-n mungoi zyrtarizimi i marrëveshjes. Në të njëjtën kohë, në kërkim të Dajës ishte dhe Kukësi por nuk u arrit akordi mes dy palëve.

Ilir Daja ka simpati për Skënderbeun ku ka qenë dhe më parë në krye të saj. Fitoi titullin kampion dhe bëri një paraqitje të mirë në Europë falë një grupi lojtarësh mjaft cilësorë. Por tashmë ai nuk do të gjendet përsëri në të njëjtën situatë pasi nga kampi bardhekuqëve janë larguar një pjesë e konsiderueshme lojtarësh. Një gjë e mirë për të është se ai nuk do të kursehet në ndërtimin e ekpit me mbështetje të presidentit Takaj.

Korçarët janë në kërkim të përforcimit të mesfushës dhe sulmit. Sytë janë drejt europës dhe dy janë emrat që bardhekuqtë duan të afrojnë. Nikola Jelisiç nga Bosnja Hercegovina dhe Aleksandar Stankov i cili luan në Danimarkë. Por me vetëm dy lojtarë nuk mund ta konsiderosh ekipin e plotësuar. Për Skënderbeun do të jetë një sezon i gjatë dhe i vështirë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!