ELIMINIMI I BRAZILIT NË 2016-ËN, RONALDINJO FAJËSON CARLOS-IN

Tuesday, 03 Prill 2018 13:43

Ish-ylli Brazilit dhe Barcelona-s, Ronaldinjo akoma nuk e di se çfarë po bënte Roberto Carlos në aksionin që çoi te goli i Thierry Henry, që solli eleminimin e “Seleçao”-n nga Kupa e Botës e 2006-ës.

Roberto Carlos u justifikua se ishte në pozicionin e duhur dhe se taktika la në baltë ekipin, duke ja hequr përgjegjësinë vetes.

Pavarësisht kësaj Ronaldinjo ka drejtuar gishtin pikërisht nga ai. “Akoma e pyes veten se çfarë po bënte Roberto Carlos në atë moment”, ka thënë Dinjo për “ESPNJ”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!