Briken Calja: Keqardhje që nuk më priti askush nga qeveria

Tuesday, 03 Prill 2018 14:38

Briken Calja e nderoi Shqipërinë me tre medaljet e arta që mori në Kampionatin Evropian. Kampioni i trefishtë e Europës në peshëngritje në një intervistë është shprehur i zhgënjyer se askush nuk ka shkuar atje ta presë nga institucionet shqiptare. “Këtu nuk është askush për të më pritur. Asnjë zyrtar, asnjë përfaqësues institucioni, kjo sepse të gjithë i tremben dopingut. Unë kam zhvilluar 2 teste, kështu që të rrinë të qetë të gjithë” u shpreh Calja.

Duke komentuar suksesin Calja është shprehur se gjithçka ka ardhur falë punës. “Ishte moment mbresëlënës kur dëgjova himnin kombëtar . Gabimet që janë bërë në të kaluarën kur u dënova për doping nuk kanë ardhur për shkakun tim. Ishte një medikament që përdora dhe nuk e dija që ishte e ndaluar. Kjo erdhi sepse nuk kisha as fizioterapist e as mjek. Gjithsesi të shohim përpara”, tha ndër të tjera kampioni i Evropës.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!