Akademia Verore e Anglishtes do te filloje ditën e Hene, date 30 Korrik dhe do te vazhdoje deri me 10…
Tiranë, Shqipëri. Deri në fund të Prillit 2018, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka dhuruar mbi 16,000 fidanë dhe përafërsisht 57’000…
Gjatë kësaj jave pritet që në Tiranë të zhvillojë një vizitë zyrtare, presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç. Kitaroviç do…
Fenomeni i kultivimit të kanabisit nëpër shtëpi është shtuar ndjeshëm edhe në Australi. Të martën, autoritetet atje arrestuan pesë persona…
Një ekspozitë me harta që datojnë nga shek XV deri në shek XVIII është hapur në COD, nga koleksionisti i…
Derisa Sekretari i Përgjithshëm i Federatës futbollistike të Zvicrës, Alex Miescher, kishte pohuar se në Përfaqësuesen zvicerane duhet të shqyrtohet…
Regjistrimet e automjeteve të reja në Europë u rritën me 2.9% për gjysmën e parë të vitit, falë rritjes së…
Vendimi i turpshëm i dhënë nga gjykata për Elvis Rroshin, ku e dënoi me 60 orë punë në komunitet, ka…
Java e dytë e Korrikut ka nisur e vrullshme për monedhën vendase, e cila edhe ditën e martë është forcuar…
Megjithëse kreu i Hipotekës Valdrin Pjetri refuzoi të bëjë publik informacionin lidhur me pronësinë e zonës ku ndodhet Teatri Kombëtar,…
Ku do t'ju kushtonte më shtrenjtë martesa? Një krahasim i buxhetit të dy çifteve tregon se sa mund të kushtojë…
Ish-Presidenti Bujar Nishani ka komentuar tonelatat e drogës që kanë vijuar të nisen drejt Italisë nga Shqipëria. Nishani thotë se…

Lajmet e fundit

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Kuriozitete

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë e Madhe, shkruhet në faqen e...

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Politikë

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto, flet për negociatat me BE-në pas deklaratave inkurajuese të Kancelares Angela Merkel, e cila shprehu edhe një herë mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.Në...

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

Bota Shqiptare

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale ka bërë të ditur se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!