Andriy Shevchenko ka përmendur Paulo Maldinin si simbolin e Milanit. Ish-sulmuesi Ukrainas dha një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”…
Në orën 19:00 do të luhet derbi i kryeqytetit, i vlefshëm për javën e 15-të të Kategorisë Superiore, mes Partizanit…
Guardiola dhe Manchester City mund të mos jenë një binom i gjatë në kohë. Që prej verës nisën zërat e…
Jyrgen Klop është një nga trajnerët më të mirë në botë, teksa diçka të tillë e konfirmojnë edhe sukseset e…
Sterling te City kishte gjithashtu vështirësi për të shënuar. Unë u largova nga Brazili shumë herët dhe po punoj shumë…
Minuta tensioni në Paris, në afërsi të Saint-Cloud, përpara ndeshjes Psg-Galatasaray në Champions League. Ndeshja dihej që ishte e rrezikut…
Si futbollist luajti suksesshëm me disa nga skuadrat më të mëdha në kontinentin Europian, David Beckham dëshiron që të njëtën…
Situata e djeshme te Skënderbeu nuk i ka pëlqyer aspak presidentit të Skënderbeut, Ardjan Takaj, që sot për mediat ka…
Pasi mundi Zlatan Ibrahimovicin në garën për golashënuesin në Major League Soccer dhe fitoi kampionatin në futbollin Amerikan, Carlos Vela…
Të premten në orën 19:00, në “Air Albania”, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës.  Gjatë ditës…
Në një kohë kur sytë e të gjithë tifozëve janë drejtuar nga drejtuesit në pritje të trajnerit të ri, ata…
Edhe pse arriti të kualifikojë Napolin duke fituar mbrëmjen e djeshme 4-0 ndaj Genk, klubi i Napolit ka vendosur të…

Lajmet e fundit

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Bota Shqiptare

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranuar fajësinë për deklarim të rremë tek Byroja Federale e...

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Aktualitet

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Jetesa në kontenierë, disa familje në Qafzezë refuzojnë bonusin e qirasë Prej tërmetit të 1 Qershorit, që u shkatërroi shtëpitë, disa prej banorëve të fshatit Qafzezë jetojnë në kontenierë. Qëndrimi brenda tyre...

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Globi

Ukraina dhe Rusia do të vazhdojnë bisedimet për gazsjellësin

Kompanitë e gazit, respektivisht Gazprom e Rusisë, dhe ajo e Ukrainës, Naftogaz, kanë thënë se do të vazhdojnë bisedimet për të arritur një marrëveshje rreth transportit të gazit nga Rusia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!