Forbes ka zbuluar listën e saj vjetore të muzikantëve me fitimin më të lartë në botë. 10 muzikantët fituan pak më…
    66 vjetori i xhirimit të filmit “Skënderbeut” është përkujtuar me një ekspozitë në Gjirokastër. Ekipet kinematografike shqiptare dhe…
Nominimet për edicionin e 77-të të Golden Globes u shpallën sot.  “Marriage Story,” saga zemërthyese e Netflix kryeson në nominimet…
Në fjalimin e tij për çmimin Nobel, Peter Handke shmang me qëllim temat provokuese e vështron gjërat e vogla. Komunitetit…
Kur kanë mbetur 10 ditë nga nisja e festivalit të RTSH-së, këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar këngën konkurruese me synimin…
Nga Bajram Sefaj (nxjerrë nga libri me tregime fëmijerie: "55 profesione rrëfën Gjyshi modern) Jo pse nuk e di, madje…
Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të këngës moderne është Eneda Tarifa, me këngën “Ma zgjat…
Jeton e Blerta Neziraj do të sjellin të premten në Teatrin Kombëtar në Tiranë dramën “Pesë stinët e armikut të…
Intervistë me imamin Gëzim Abdishahi, autor i librit “Atdheu në zemrën e klerikëve myslimanë”, botim i sh.b "55" “Ne shqiptarët,…
Nga Kozeta Turishta Folklori muzikor shqiptar është një ndër pasuritë më të çmuara, ku ndër vite i ka rezistuar dhe…
Artisti franko-shqiptar, Genc Tukiçi, do të marrë pjesë këtë vit në “Festivalin e RTSH-së” dhe ka një surprizë të bukur…
Vazhdojnë aktivitetet kulturore të parashikuara nga Bashkia Shkodër në kuadër të Javës së Pavarësisë. Sheshi para Bashkisë Shkodër jehoi me…

Lajmet e fundit

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Aktualitet

RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet i kërkuari për vrasje

Forcat RENEA dhe efektivë nga drejtoria vendore kanë ndërmarrë një aksion sot në Gjirokastër duke prangosur një person me rrezikshmëri të lartë, i akuzuar për një vrasje, ngjarje kjo e...

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Bota Shqiptare

E mahnitshme, xhudistja shqiptare siguron medaljen e argjendtë, synon të artën

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur të kualifikohet në finale në kategorinë deri në 48 kilogramë të World Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës.  Rrugëtimin në këtë...

Tërmeti shkund Greqinë, por jo sa Durrësin

Aktualitet

Tërmeti shkund Greqinë, por jo sa Durrësin

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje e fortë me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Kretë, në zonën Agios Nikolaos, Greqi, duke shkaktuar panik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!