Kryeministri konservator i Greqisë Kyriakos Mitsotaqis ka fituar zgjedhjet kombëtare, duke e përshëndetur fitoren e madhe të partisë së…
  Nga Washington ExaminerMuajt ​​e fundit, Washington Examiner ka raportuar mbi historinë e çuditshme sesi Shqipëria, një aleate e NATO-s…
Analiza nga ForeignPolicy:   Nga parashikimet e panumërta në lidhje me ndikimet e pushtimit rus të Ukrainës në shkurt të…
Mbreti Charles III u kurorëzua zyrtarisht si mbret i Mbretërisë së Bashkuar.  Kryepeshkopi vendosi kurorën e Shën Eduardit në kokën…
Departamenti i Shtetit refuzoi që t’u përgjigjet pyetjeve në lidhje me pretendimet e ngritura nga një ish-zyrtar i CIA-s, se…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, publikoi një video, ku deklaroi se kërcënimi më i madh për Amerikën është përdorimi si armë…
Editorial nga bordi i ‘NEW YORK POST’ Media amerikane shpërtheu për rastin e pushimeve të paraportuara të gjyqtarit të Gjykatës…
Pas ngritjes së padisë ndaj ish-presidentit amerikan, Donald Trump, e djathta reagoi njëzëri duke thënë se kjo është një vepër…
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është shtruar në spital në San Raffaele. Kreu 86-vjeçar i Forza Italia ishte shtruar tashmë në…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka mbërritur në sallën e gjyqit, raporton BBC. Pak përpara se të mbërrinte në gjykatë, Trump…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është nisur për në Nju Jork.  Sipas BBC, avioni i tij sapo u nis nga Florida…
Miliarderi ultramajtist, George Soros, bëri një reagim pasi mediat dhe politika në SHBA deklaruan se ai ka sponsorizuar prokurorin që…

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...