Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin…
Prokurorja PPP e Ramës Arta Marku na qenka ankuar për vendimin e KLP, pasi u rendit e dyta në listën…
Ish-deputeti demokrat, Albo Bumçi, zbuloi planin e opozitës për muajt në vijim. Ai tha se nëse nuk do mbahen zgjedhjet…
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese…
Nga burimet të besueshme Brenda KED në këto momente vihet re një lloj axhetimi dhe nervozizmi të kryetarit të KED,…
Presidenti Ilir Meta në kallëzimin penal ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani kërkon nga organi i…
Ashtu siç ishte paralajmëruar në orën 14:30 të ditës së sotme, presidenti Ilir Meta ka kallëzuar penalisht kreun e Këshillit…
Gjatë ditës së sotme eshte zhvilluar një tryezë në nivel teknik e thirrur nga OSBE për reformën zgjedhore. Perfaqësuesi i…
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard raportohet se është larguar mesditën e sotme nga Tirana. Siç e shihni dhe…
Ashtu siç ishte paralajmëruar në orën 14:30 të ditës së sotme, presidenti Ilir Meta ka kallëzuar penalisht kreun e Këshillit…
Nga Fahri Balliu Gjithsesi, deri para vendimit që mori Lefter Koka për të qëndruar në parlament, për të kishte një…
Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës Ilir Meta për Kryetarin e KED, Ardian Dvorani do depozitohet sot në Prokurorinë e…

Lajmet e fundit

Procesi hetimor, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres

Globi

Procesi hetimor, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres

Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin dëshmitarë të telefonatës së korrikut mes...

Kluivert ngacmon De Ligt: “Mendoj se është penduar për zgjedhjen e tij”

Sport

Kluivert ngacmon De Ligt: “Mendoj se është penduar për zgjedhjen e tij”

Mes Barcelonës e Hollandës, ka një raport shumë të ngushtë në futboll. E gjitha meritë e një futbollisti jashtë të zakonshmes, që mbërriti në Katalonjë e ndryshoi mënyrën e të...

Paralajmërimi i opozitës: Nëse zgjedhjet nuk mbahen deri në mars, protestat s’do të jenë më shëtitje në bulevard

Politikë

Paralajmërimi i opozitës: Nëse zgjedhjet nuk mbahen deri në mars, protestat s’do të jenë më shëtitje në bulevard

Ish-deputeti demokrat, Albo Bumçi, zbuloi planin e opozitës për muajt në vijim. Ai tha se nëse nuk do mbahen zgjedhjet e parakohshme në Mars 2020, do të organizohen sërish protesta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!