Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i…
Të shtunën është vërejtur lëvizja e një autokolone ushtarake në jug të Serbisë, nga drejtimi i Vranjës në drejtim të…
  Kryeministri Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm Vetëvendosjes, foli për sulmin e 24 shtatorit në veri të…
Kur dy prokurorët e SPAK, Ened Nakuçi dhe Edvin Kondili dërguan në gjykatë dosjen për koncensionin e sterilizmit, puna e…
Prof. Asc. Ilir Alimehmeti, drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në PD, e ka vënë theksin sot tek gjetjet e rënda…
Partia Demokratike denoncoi një tjetër skandal të partisë në pushtet.   Sipas zëdhënëses për Anti-korrpsionin në PD, Genta Vangjeli, zëvendësminsitrja…
Trafikantët shqiptarë që operojnë në Ekuador kanë lidhje të ngushta me mafien italiane, Ndrageta e Gomorra me të cilët bashkëpunojnë…
Gazeta austriake “Der Standard” kritikon ashpër qasjen e Perëndimit ndaj Serbisë dhe presionin e pandershëm ndaj Kosovës për të prishur…
Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar duke e quajtur një zhvillim shumë destabilizues,  paralajmërimin e Shtëpisë së Bardhë…
Ish-Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një intervistë për emisionin “Pa Censurë” nuk ka qëndrim të ngjashëm me linjën e…
Koordinatori për komunikime strategjike në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, shprehu shqetësimin e Uashingtonit, për siç tha,…
Mazhoranca socialiste ka kundërshtuar të premten në Konferencën e Kryetarëve kërkesat e opozitës për ngritjen e dy komisioneve hetimore parlamentare…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...