Fitim Zekthi Kur ka kaluar gati një muaj nga futja e vendit në gjendje të emergjencës natyrore, të futjes së…
I dashur Neritan, E lexova me shumë interes komentin tënd dje mbi misionin e famshëm të mjekëve shqiptarë në Itali.…
Dhoma Amerikane e Tregtisë i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare të bëjë disa hapa konkret për të ndihmuar biznesin e…
Rritja e çmimeve në disa artikuj ushqimore në fund muajit mars si pasojë e mbifurnizimeve që shkaktoi kriza e Covid…
Rritja e çmimeve në disa artikuj ushqimore në fund muajit mars si pasojë e mbifurnizimeve që shkaktoi kriza e Covid…
PD ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Edi Rama me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair, sa I takon cështjes…
Andi Bushati Nëse ka një fenomen pozitiv në këto ditë të vështira, ai ndjehet në marëdhënien që një popull i…
Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në një lidhje direkte, në emisionin “Në fokus” në “TvT”. Rakipi ka folur…
Të gjithë sytë do të jenë nga shteti i Europës Jugore për të parë nëse masat e BQE-së do të…
Fjalimi brilant i Mbretëreshës Elisabet para kombit :Vetëm të bashkuar do ta kapërcejmë këtë sëmundjeMbretëresha Elisabet ka folur për herë…
Nga JamesPardewÇfarë interesi i mundshëm amerikan shërbehet nga diplomacia e sotme e administratës Trump që po destabilizon Kosovën, një vend…
Më shumë se 1.2 milionë njerëz janë infektuar nga koronavirusi në mbarë botën. Mbi 65 mijë viktima janë regjistruar deri…

Lajmet e fundit

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Bota Shqiptare

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Nga Jahja LLUKA Me ndryshimet kushtuese të imponuara nga Serbia, më 23 mars 1989 në Kuvendin Krahinës së Kosovës do të ndryshojë edhe Kushtetuta e vitit 1974, me çka u suprimua...

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Bota Shqiptare

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Nga Skënder MULLIQI Lufta në Kosharën Legjendare , do të mbetet data më e ndritur e historisë së re të shqiptarëve.Për herë të parë i thye kufiri shqiptaro-shqiptarë ,pas 50 vitësh...

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!