Analistë të ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” kanë debatuar për reformën në drejtësi. Analisti Fatos Lubonja deklaroi…
Analisti Agron Gjekmarkaj deklaroi se video e publikuar dje në media ku thuhej se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla konsumonte…
Analisti Fatos Lubonja thotë se në Shqipëri mafia ka shtetin e vet. Ndryshe nga vendet e tjera si Italia, ku…
Për ish-Kryeministrin Sali Berisha, nëse ka një gjë që Fatos Nano duhet t’i kërkojë falje shqiptarëve është që i la…
Fahri Balliu i ftuar në RTV Ora shpërtheu në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke e…
Për Fahri Balliun, rasti i kryebashkiakut të Bulqizës që u kap në video duke konsumuar drogë është vetëm një prej…
Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, e sapombërritur në kryeqytetin shqiptar, reagoi për herë të parë. Yuri Kim thotë…
Kosova duhet ta heqë tarifën 100 për qind, kurse Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve të Kosovës, kwshtu ka deklaruar…
Njësia e Inteligjencës Ekonomike pranë revistës së njohur ‘The Economist’ publikoi Indeksin e Demokracisë. Shqipëria vazhdon të mbetet një regjim…
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej…
Presidenti amerikan kritikoi ata që i quajti ‘profetët e apokalipsit’ për klimën, teksa mbajti një fjalim në Forumin Ekonomik Botëror…
Libër i publicistit Qemal Sakajeva, një trajektore në 42 vjet: 1977-2019 Libri në dy vëllime, me titull “Formula e Presidentit:…

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 26 janar 2020

Dashi Emocionet e tepërta mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Partneri/partnerja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës...

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Globi

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës Në një...

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Bota Shqiptare

Po heshtim, po ikim dhe po vdesim për së gjalli…?!

Nga Skënder MULLIQI Të gjithë i kemi endrrat e jetës. Dikush që ka talent dhe është këmbëngulës , edhe e arrinë synimin e dëshiruar. Kështu mendojnë shumë njerëz të dijës. Edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!