Nga Kastriot Dervishi Më datën 28.5.1990 në sektorin e pikës kufitare Rrajcë u vra Kujtim Seit Xhaja vjeç 32 dhe…
Nga Kastriot Dervishi Më datën 25.5.1990, rreth orës 24.00, rreth 200 metra larg kufirit, në sektorin e postës kufitare Rehovë…
Nga Kastriot Dervishi Sokol Lika ishte nxënës në shkollën e mesme gjeologjike të Korçës. Pas një zënke në shkollë, së…
Nga Kastriot Dervishi Gjatë muajit maj 1990, kanë ndodhur 5 vrasje në kufi: Vat Beqi më 19 maj, Sokol Lika…
Nga Kastriot Dervishi Gjergj Hani u lirua me amnisti më 13.1.1986. Nuk i kishte mbushur 17 vjeç ku u lirua.…
Nga Kastriot Dervishi Gjergj Tomor Hani është i datëlindjes 13.5.1969. Më 27.5.1985, ora 23.30, i vetëm tentoi të arratisej nëpërmjet…
Nga Kastriot Dervishi Këshilli Antifashist Nacionalçlirimtar i zgjedhur në kongresin e Përmetit, kryente rolin e një trupi legjislativ të pazgjedhur.…
Nga Kastriot Dervishi Xhelal Koprencka vuajti dy burgime të ardhura nga disa dënime. Herën e fundit u dënua me vdekje.…
Nga Kastriot Dervishi Në listën e të dekoruarve nga “heroi i popujve jugosllave”, E.Hoxha në vitin 1945, figuron edhe një…
Nga Kastriot Dervishi Regjimi komunist mbante si datë të formimit të forcave të kufirit atë 25 prill 1945. Në këtë…
Nga Kastriot Dervishi Deri në vitin 1925 pranë Ministrisë së Financave gjendeshin disa organe të kontrollit që merreshin me verifikimin…
Nga Kastriot Dervishi Puna e rëndë në minierën e Repartit nr.311 Qafë Bari të Rrethit Pukë, shoqërohej shpesh herë me…

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!