Deputetë shqiptarë në Pallatin Mbretëror

Diel, 10 Prill 2022 18:25
Në këtë foto të vitit 1937 është një përfaqësi deputetësh. Me përjashtim të dy prej tyre afër derës së godinës, të tjerët janë identifikuar si më poshtë:
-Rreshti i parë: Sali Vuçiterni, Fiqri Rusi (kujdestar i Parlamentit)), Fejzi Alizoti, Pandeli Evangjeli (kryetari i Parlamentit), Shefqet Vërlaci, Hiqmet Delvina (nënkryetar i Parlamentit), Ejell Serreqi (sekretar i Parlamentit), Abdurrahman Dibra, Vasil Avrami.
-Rreshti i dytë: Thoma Orolloga, Ahmet Resuli, Ismet Kryeziu, Mihal Kaso, Rexhep Jella.
-Rreshti i tretë: Sabri Kaltanji, Simon Simonidhi, Said Toptani
Login to post comments

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...