Bizneset e vogla nuk po arrijnë të mbijetojnë në një mjedis me konsum të dobët dhe konkurrencë të ashpër…
Aktori Mehdi Malkaj ka marrë pjesë në tubimin e sotëm para Teatrit të Korçës për të sensibilizuar njerëzit që të…
Gazetari Ylli Rakipi, i ftuar në emisionin “Në fokus” në Tv T, ka folur për reformën zgjedhore dhe dështimin e…
Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës…
Një lëkundje e fortë tërmeti u ndje rreth orës 22.23 të së hënës në Tiranë dhe Durrës. Lekundja ka pasur…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin e saj nëpër Shqipëri për mbledhjen e firmave të peticionit që kërkon rindërtimin…
Drejtori i Institutit për Demokraci dhe Ndërmjetësim, Gjergji Vurmo thotë se raporti i Komisionit të Venecias për emërimet në Gjykatën…
Opozita nuk tërhiqet nga rruga për ta çuar deri në fund Reformën Zgjedhore. Edhe pse afati i fundit ishte data…
Nga viti 2013 deri në vitin 2018, nga trojet shqiptare janë larguar 227 mijë persona, duke vendosur një rekord në…
  Është zhvilluar një protestë në formën e ‘flash mob’ në Padova në mbrojtje të Teatrit Kombëtar të shembur si…
Policia ka arrestuar dhe gjobitur disa drejtues mjetesh në Tiranë për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas…

Lajmet e fundit

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

Globi

”Probleme me zemrën e përdorim droge”, ekzaminimi mjekësor zyrtar në SHBA: George Floyd vdiq prej një arresti kardiak gjatë arrestimit

  SHBANjë ekzaminim zyrtar i Qarkut Hennepin e ka cilësuar arrestin kardiak si arsyen e vdekjes së George Floyd. Po ashtu ekzaminimi ka evidentuar se Floyd ka pasur probleme me zemrën...

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

Lifestyle

Ky është mëngjesi i duhur kundër dhimbjeve të kyçeve

  Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. I njëjti parim vlen edhe për pacientët që vuajnë nga artriti.Një studim i kohëve të fundit të cilit i referohet AgroWeb.org, thotë se...

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!