Nga Kastriot Dervishi Kampi i parë i punës së detyruar me të burgosur ungrit në vitin 1946 në fshatinJubë të…
Nga Kastriot Dervishi Dyjavëshin e dytë të korrikut 1985, Bedri Blloshmi niset në Rrëshen. Atje para kryetarit të DPB Mirditë,…
Nga Kastriot Dervishi Më 11 prill 1985 vdekja u prit me gëzim të madh nga shumica e të dënuarve politikë…
Nga Kastriot Dervishi Pas pushtimit fashist të 7 prill 1939, figurat e konsideruara antizogiste u evidentuan dhe u nderuan me…
Nga Kastriot Dervishi Atë që nuk hoqën në një regjim pushtues si ai jugosllav, shumë shqiptarë e hoqën nga regjimi…
Nga Kastriot Dervishi Për gjeneralët dhe kolonelët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, u bë i detyrueshëm arsimi 7-vjeçar me…
Nga Kastriot Dervishi Njeriu i ri i socializmit, u katandis në një qenie eksperimentale të pashembullt. Për të ekzistuar duhej…
Nga Kastriot Dervishi Gjatë një interviste në vitin 2008 edhe Nexhmije Hoxha u shpreh për “hapjen e dosjeve”. Sipas konceptit…
Sot mbushen 21 vjet nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës 1998-1999, rreth një milion shqiptarë u detyruan…
Nga Kastriot Dervishi Ngjarja e hedhjes së dinamitit mbi bustin e Enver Hoxhës në Shkodër, ngeli pa autor. Sado u…
Nga Kastriot Dervishi Komunizmi nuk mund të jetojë pa heronj të rremë, pa figura të rastësishme që nuk kishin bërë…
Në shekullin e kaluar, bota është goditur vazhdimisht nga epidemi e pandemi të ndryshme, të cilat padyshim që kanë prekur…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!