Nga Kastriot Dervishi Për një veprim që nuk mund të ishte objekt i një çështje penale, një nëpunës u burgos.…
Nga Kastriot Dervishi Në përkujtim të 21-vjetorit të vdekjes së Osman Abdulla Kazazit, një prej simboleve të qëndresës antikomuniste, i…
Kapardisen sot sikur çoç luftë kanë bërë. Duan vazhdimisht privilegje, pensione, etj. Promovojnë luftën e klasave vazhdimisht. Sipas porosisë së…
Nga Kastriot Dervishi Hashim Toplica (1914-1996), lindur e vdekur në Tetovë, është shqiptari i ish Jugosllavisë që ka vuajtur më…
Nga Kastriot Dervishi Ziqiri Mero, anëtari më i vjetër i partisë i partisë më të vjetër, pasnesër mbush plot 100…
“La Jeune République” ka botuar, të dielën e 25 shtatorit 1921, në faqen n°3, rrëfimin e shkrimtares zvicerane mbi krimet…
Nga Kastriot Dervishi Organizata Grupi i Rezistencës u krijua nga Hamdi Frashëri. Organizata u zbulua rastësisht nga “Fiku” dhe “Dara”…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1951, kur vendi ende nuk kishte një Kod Penal, u miratua një dekret i marrë…
Nga Kastriot Dervishi Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e diktatorit më të egër që ka parë toka shqiptare, atij që i solli…
Nga Kastriot Dervishi Në takimin e datës 27 shkurt 1991 me ushtarakët, për herë të parë Ramiz Alia thotë se…
“La Libre Parole” ka botuar, të mërkurën e 13 nëntorit 1912, në ballinë, shkrimin e gazetës austriake “Neue Freie Presse”…
Nga Kastriot Dervishi   Më 23 dhe 27 shkurt 1991, Ramiz Alia zhvilloi disa takime me kuadrot e Ministrisë së…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!