Nga Kastriot Dervishi Ky është formati i letrës me anë të të cilit kancelari gjerman Adol Hitleri, njoftonte Mbretin Zog…
Kjo është padyshim situata më dramatike për çamët dhe pasardhësit e tyre, sepse ata humbën pronat e tyre dhe shtetësinë greke. Pala…
Nga Kastriot Dervishi Në listën që kam hartuar për të burgosurit që kanë më shumë burgime politike në Shqipëri, Aqif…
Nga Fritz RADOVANI 17 JANAR 1468, Kur vdiq Gjergj KASTRIOTI Skenderbeu, sulltani tha; “Tashti Europa dhe Azia janë të mijat!…
Nga Kastriot Dervishi Ditët e fundit, ndryshqet e komunizmit, të marrësur pas çdo date e ngjarje të regjimit të proletarëve,…
Nga Kastriot Dervishi Pas dhënieve të dënimeve, të dënuarit u çuan për të vuajtur atë nëpërmjet punës së detyruar. Sipas…
Nga Kastriot Dervishi Procesi gjyqësor i grupit të akuzuar për demonstratën e heshtur, me urdhër të kryetarit të Gjykatës së…
Nga Kastriot Dervishi Çështja penale ndaj demonstratës së 14 janarit 1990, filloi po atë ditë. U kalua në formën e…
Nga Kastriot Dervishi Të shtunën në darkë, regjimi kishte marrë masat të parandaluar demonstratën e nesërme, e diel 14 janar…
George Frendo, Arqipeshkvi i Dioqezës Tiranë-Durrës, i ftuar më emisionin “Provokacija” me Mustafa Nanon, zbuloi pse diktatori Hoxha kishte më shumë…
Nga Kastriot Dervishi Në ditët e para të vitit 1990 në qytetin e Shkodrës u hodhën trakte antikomuniste. Më 11…
Nga Kastriot Dervishi Një i përndjekur politik që pak njihet. Rexhep Gripshi, lindur në vitin 1930 në Peqin mori dy…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!