Tenderi për rrugën Orikum-Dukat, përmbyll përfundimisht programin 1 miliardë euro të koncesioneve në infrastrukturë. Ndonëse në fillim ishin parashikuar të…
Dy raste vetëvrasjesh të dy djemve të rinj në moshë kanë tronditur sot Shijakun. Një 25-vjeçar i ka dhënë fund…
Monedha e përbashkët europiane është këmbyer sot në tregun vendas me 125.83 lekë, apo rreth 0.05 pikë më pak se…
Shirat dhe breshri i pazakontë do të largohen për t’ia lënë vendin temperaturave përvëluese. Nga sot ka filluar java më…
Orjola Pampuri, deputetja e Partisë Demokratike, ka reaguar ditën e sotme nëpërmjet një deklarate për mediat nga ambientet e Spitalit…
Ndryshimet klimatike të shkaktuara nga dora e njeriut bënë që vala e nxehtësisë që ka goditur aktualisht kontinentin evropian, përfshirë…
Teksa sezoni turistik është në pikun e tij, policia ka bërë apel për të gjithë drejtuesit e automjeteve të tregohen…
Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me denoncimin e bërë nga Partia Demokratike gjatë ditës së sotme ndaj anëtarit…
Prokuroria e Durrësit ka mbyllur hetimet për abuzimin me pronat në Ishëm dhe Gjirin e Lalëzit dhe dërgon për gjykim…
Dy bisha të vogla deti janë kapur ditën e sotme nga peshkatarët në detin Jon, në brigjet e Vlorës. Bëhet…
Policia e Shkodër ka parandaluar një krim brenda familjes, ndërsa është vënë në pranga autori. Burime zyrtare bënë me dije…
Shërbimi Informativ i Shtetit shpreh shqetësimin e thellë për rastet e përsëritura të pasqyrimit në media të informacioneve apo të…

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!