Shoqata e madhe evropiane “Europa Nostra”, e cila njihet si zëri i kulturës dhe trashëgimisë në kontinentin europian, i ka…
Sezoni veror ka hyrë në kulmin e tij, por për shumë shqiptarë pushimet janë një luks, që atë nuk mund…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një makinë ka rënë nga lartësia në rrugën e Dajtit.…
Përmes kërkesës së vazhdueshme të aktorëve që janë pozicionuar kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin kishte…
Banorë të bashkisë së Bulqizës protestuan kundër prerjes dhe shfrytëzimit me koncension të masivit shekullor të pyjeve në Sheshe Bulqizë.…
Një avokat në Durrës ka denoncuar se është dhunuar nga dy persona. Avokati Ilia Ilia thotë se është dhunuar para…
Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në një shënim në rrjetet sociale për qëndrimin e mazhoranës…
12 refugjatë nga Lindja e Mesme janë kapur në orët e pasdites së sotme në pikën kufitare të Kapshticës në…
Të gjithë qytetarët që zotërojnë ndërtime para vitit 1991 pa certifikatë pronësie, mund të aplikojnë tashmë për legalizimin bashkë me…
Në plazhet buzë Adriatikut, pushuesit i janë kthyer “bukës me vete”. Kjo është një zgjedhje jo thjesht për të ulur…
Prej tre ditësh, rreth 4 mijë mijë banorët e Shushicës në Elbasan kanë probleme me furnizimin me ujë. Rrjeti tejet…
Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Devoll, në afërsi të fshatit Plasë, ku janë përplasur mjetet…

Lajmet e fundit

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Aktualitet

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar për të ndihmuar një fëmijë i cili kishte mbetur i bllokuar dhe vetëm në apartament. Fqinjët kanë alarmauar policinë dhe zjarrfikësen e Gjirokastrës për të bërë të...

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Aktualitet

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Kapen 108 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia ka ndjekur një makinë në zonën e Kallpaqit në Kakavijë, mjet i cili shtoi shpejtësinë dhe u braktis nga shoferi, i cili është...

Pedagogia fjalë therëse:“Mirupafshim Shqipëri, unë po iki”

Aktualitet

Pedagogia fjalë therëse:“Mirupafshim Shqipëri, unë po iki”

Pedagogia Silvana Begaj ka vendosur të largohet nga Shqipëria, ku përmes një mesazhi në “Facebook”, ajo i jep lamtumirën atdheut. Në shkrimin me titull “Mirupafshim Shqipëri, unë po iki”, Begaj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!