Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” kanë informuar në lidhje me afatin e ruajtjes së dokumentacionit dhe…
Sekretariati Europian i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), përmes një artikulli të fundit, bëri të ditur se në axhendën e vitit të…
Monedha e përbashkët europiane është këmbyer në tregun vendas në nivelin e 125.9 lekë, me një rënie prej 0.3 pikë…
1 Tetori shënoi Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, të cilët njësoj si fëmijët kanë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Mirëpo,…
Taksa e shitjeve online hyjnë në fuqi në këto shtete nga një vendim të miratuar sot, nga ku Gjykata Supreme…
Në fshatin Mengël në Elbasan është duke u zhvilluar protestë për mos mbylljen e shkollës. Ka disa ditë që në…
Telekom Srbija e ka konfirmuar zyrtarisht për `Scan` faktin se kërkon të blejë Telekom Albania, nën pronësinë e gjermanëve të…
Shëndetësia falas ka mbetur vetëm një premtim , kjo referuar të dhënave të Instat-it, të cilat flasin për një rritje…
Qeveria e koalicionit ka hartuar ligje të reja që i japin përparësi arsimit, moshës dhe sigurisë, njoftoi në orët e…
Sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, ishte i ftuar psikiatri Neli Demi, për të bërë një…
Protesta për hapjen e shkollës Mengel në Elbasan vazhdon ende. Nxënës por edhe banorë kanë vendosur që të bllokojnë aksin…
Detaje të reja kanë dalë në lidhje me plagosjen e Sidion Tabakut në Tiranë. Fax News ka siguruar fotot e…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!