Sekuestrimi i 3.4 milionë eurove në portin e Durrësit konsiderohet nga ekspertët e ekonomisë në vend, si një fakt që…
Në datat 19-20 qershor 2018 u zhvillua takimi në Zyrën Kombëtare të Auditimit të Polonisë në Varshavë mbi auditimin evropian…
Studimet shkencore, të cilave u referohet AgroWeb.org mbi ndikimin e stresit në organizëm, sugjerojnë se stresi është shkak por edhe…
Ndërsa të gjithë e dimë se ruajtja e produkteve në mjedise të freskëta i bën ato të rrojnë më gjatë,…
Gjatë muajit të kaluar, hyrjet nga Kosova drejt Shqipërisë rezultojnë se kanë shënuar një rënie të konsiderueshme, me minus 8,7…
Gratë shqiptarë kanë pasur kufizime në lirinë e tyre të votës, si dhe vijojnë të hasin steriotipe gjinore në të…
Edhe pse gati gjysma e shpenzimeve të familjeve shqiptare shkojnë për ushqime ato janë treguar të kursyera në tremujorin e…
Rajoni juglindor është duke u orientuar gjithnjë e më tepër drejt bimëve medicinale, ndërkohë që sa vjen e reduktohet sipërfaqja…
Gjatë takimit, Presidenti theksoi rolin e KLSH-së në forcimin e zbatimit të ligjit në ambientin shqiptar, si një vend në…
Një 31-vjeccar në Kamëz është arrestuar nga policia pasi dhunonte gruan në mënyrë të përsëritur. Shtetasi me inicialet I.B., akuzohet…
Në datat 25-26 qershor 2018, me ftesë të Kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit z. Bujar Leskaj, vizitoi Shqipërinë…
Artistët kanë zgjedhur t’ia dedikojnë aktorit të ndjerë Vangjush Furxhi ditën e sotme të rezistencës kundër iniciativës së qeverisë dhe…

Lajmet e fundit

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Kuriozitete

“Dhurata” për festa, gruaja gjen pitonin gjigand në pemën e Krishtlindjeve

Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur. Por nuk ka rezultuar kështu për këtë grua. Leanne Chapman pasi u kthye në shtëpi me partnerin...

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Aktualitet

Udhëzimi/Provimet e Maturës Shtetërore 2020 do jepen brenda 10 ditëve

Provimet e Maturës Shtetërore këtë vit do të zhvillohen brenda 10 ditëve. Sipas një udhëzimi të Ministrisë së Arsimit provimi i parë, ai i Gjuhës së Huaj do të mbahet më...

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Globi

Përdhunuesi i dënuar me vdekje kërkon aministi: Po më vret mjaft ajri i ndotur

Një prej gjashtë burrave që rrahën brutalisht dhe përdhunuan një studente në një autobus në New Delhi në vitin 2012 po i kërkon gjykatës në vend që ta “kursejë” atë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!