Norma e përqindjes së punës part-time nuk është aspak tregues i nivelit të zhvillimit të një ekonomie apo shoqërie të…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka lajmëruar nëpërmjet një njoftimi në “Facebook” zhvillimin e një proteste ditën e enjte kundër…
“Nuk na besohet kjo që ndodhi, një tragjedi”. Kështu dëshmojnë fqinjët  çiftit Shyqo (Vasil) Liçit, 65 vjeç dhe Sabire Liçit,…
Euro duket se është stabilizuar në tregun vendas të këmbimit valutor dhe ndodhet tashmë që prej fillimit të javës në…
Arkeologët e huaj kanë nxitur autoritetet shqiptare që të ndërtojnë një muze për të shfaqur qindra artefakte romake dhe greke…
Në seancën  ditës së sotme të KPK, është vendosur që kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, të kalojë Vettingun. Vendimi i…
Ligji Për Koncesionet dhe Partneritetin Publik Privat është përfshirë sërish në proces ndryshimi për ti dhënë më shumë kompetenca Ministrisë…
Në tre muajt e parë të vitit, bashkitë në vend kanë arritur të mbledhin nga burime të veta (nga taksat,…
Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë ditën e djeshme në Itali, pas një aksidenti të ndodhur në Termoli, Itali.…
Grumbulluesit dhe përpunuesit e frutave dhe perimeve në vend, i kërkojnë qeverisë që të hartojë dhe miratojë një Vendim të…
Kanë dalë edhe pamjet e para nga vendi i ngjarjes ku mbetën të vdekur një çift nga Elbasani, pasi burri…
Osteoporoza njihet si sëmundje e fshehur e kockave. Ajo shkakton humbje të mëdha të dendësisë kockore që vështirë të zëvendësohen…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!