Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin ka vënë në dukje se sa i rrezikshëm mund të jetë koncepti i ‘Sipërisë…
I gjendur në qendër të akuzave për pastrim parash dhe shpërdorim detyre, Llalla ka reaguar per BIRN, duke thene se…
Presidenti Ilir Meta priti sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kroacisë dhe njëkohësisht zv/kryeministrin Damir Krstičević. Presidenti u shpreh se…
Mesa duket qytetarët kuksianë janë të vendosur t’i shkojnë deri në fund këmbënguljes për lirimin e 11 të burgosurve. Pas…
Arrestohet Manjola Prifti ,43 vjecc, ish- gruaja e Fatmir Ramës , i njohur si "Miri i Xhikës". Prifti ishte e…
Biznesi I vogël ishte sot në një grevë dy orëshe, për të kundërshtuar përfshirjen në skemën e TVSH-së. Kjo grevë…
82 shtetas shqiptarë të deportuar nga Franca e Britania e Madhe. Në Aeroportin e Rinasit mbërriti një 'Charter' nga Anglia…
Ka reaguar Federata Panshqiptare në Amerikë në lidhje me situatën e krijuar në Shqipëri nga vendosja e taksës në Rrugën…
Të tjera detaje dalin në dritë nga shpërthimi me eksploziv që ndodhi gjatë natës në Lazarat. Mësohet se shënjestra e…
Gruaja e cila humbi fëmijët dhe bashkëshortin në një aksident rrugor disa javë më parë, i ka përlotur të gjtihë…
Policia ka arrestuar shtetasin A.P 17 vjeç, për vrasjen e adoleshentit në Durrës gjatë mbrëmjes së djeshme. Policia gjithashtu ka…
Një sasi e konsiderueshme tritoli ka shpërthyer në një banesë në Lazarat.Tritoli është vënë në derën e jashtme të një…

Lajmet e fundit

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Kronikë

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në toltal 1156, shumica të regjistruar në Attica. Nga viktimat, 31 janë...

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Sport

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Ylli i Boston Celtics, Marcus Smart, i cili testoi pozitiv për COVID-19 dy javë më parë, është shëruar plotësisht.“I lirë nga Koronavirus që nga dy ditë më parë. Shëruar nga...

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Moti

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!