Një sasi droge është zbuluar ditën e sotme nga policia greke në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Nga se bëhet…
Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e sotme në Kamëz. Nga të dhënat e para, një makinë ka përplasur për…
Mëngjesin e të martës është vjedhur kisha e Shën Sotirit në Korçë. Sipas informacioneve paraprake persona të paidentifikuar kanë thyer…
Gjatë seancës së sotme gjyqësore të Emiliano Shullazit tek Krimet e Rënda, avokati i Gilmando Danit dhe Endrit Zelës i…
Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit të së martës, ku treni i linjës…
Policia e Kukësit ka vënë në pranga në Morinë, një 31-vjeçar nga Tirana të shpallur në kërkim pasi është dënuar…
Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka, është një nga përfituesit më të mëdhenj të tenderave publikë, të cilat në…
    Biznesi i vogël/ Jakaj me deklaratë të fortë në ‘Studio e Hapur’: Skema e re e TVSH-së nuk…
"Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës shkeljet e gjyqtarit Ergys Gashi, i cili ka harruar të zbardhë vendimin për…
Në datën 15 prill, Universiteti i Tiranës pritet të kalojë sërish në sitën e vlerësimit, pas akreditimit të tij me…
Shpërthimi i bombolës një ditë më parë në zonën e ish-bllokut në Tiranë, i ka marrë jetën pronarit të saj,…
Edi Rama, Partia Socialiste dhe së fundmi edhe Donald Lu kanë vënë në dyshim provat e Prokurorisë për lidhjet e…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!