×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Presidenti Iliri Meta ka pritur sot një përfaqësi të artistëve të Teatrit Kombëtar, pas një kërkese publike të tyre, për…
Policia e Kuçovës ka vënë në pranga dy persona, pasi kanë marrë peng një 18-vjeçar për disa orë në terminalin…
Gjendet motori i ujit që 32-vjeçari Santo Ymeraj humbi që prej natës të së premtes, para gjashtë ditësh. Motori ka…
Greqia është alarmuar nga një helikopter i dyshimtë që fluturonte mbi territorin e saj. Ngjarja ka ndodhur të premten më…
Paraditen e sotme në Gjykatën e Tiranës pritet të mbahet seanca për masën e sigurisë për 23 të arrestuarit në…
Gjykata Administrative e Apelit vendosi të lërë në fuqi lejen për ndërtimin e 5 pallateve 17-katëshe te Diga e Liqenit…
8 ditë pas vdekjes së 13-vjeçares, familja Smajli nga fshati Berishë i Pukës ka thyer heshtjen duke bërë me faj…
Flakët përpinë gjithçka në magazinën e hidrosanitareve në rrugën “Siri Kodra”. 30 zjarrfikëse iu kërkua ndihma për të vënë nën…
Detaje të reja kanë dalë në dritë në lishje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Rehovë, (Skrapar) ku 58-vjeçari…
Debati për gjuhën e shfrenuar në Kuvend dhe shkelja e etikës në seancat parlamentare , ka çuar në miratimin e…
Presidenti i Kukes Televizion, njekohesisht biznesmeni Lutfi Meçka i cili rezulton në listën e personave të shpallur në kërkim nga…
Ka nisur sërish çështja e vettingut për ish kryeprokurorin Llalla. Komisioneri Publik i ka dërguar KPA-së çështjen ku kërkon që…

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...